Săptămâna din 14.10.2019 (44 evenimente)

link Săptămâna precedentă Săptămâna următoare link

print format

Luni, 14 Octombrie, 2019 (1 evenimente)

Ora: 11:00 | Astra Film Festival 2019
diverse spatii

Marti, 15 Octombrie, 2019 (1 evenimente)

Ora: 11:00 | Astra Film Festival 2019
diverse spatii

Miercuri, 16 Octombrie, 2019 (9 evenimente)

Ora: 9:00 | Expoziția: Grația formelor: de la natural la decorativ
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Stampe (Piața Mare, nr. 4)
Ora: 9:00 | Expoziția: Joseph Ritter von Scheda
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Cartografie
Ora: 9:00 | Expoziția foto-documentară: Cel mai vechi oraș preistoric din România datat cu mijloace moderne
Muzeul de Istorie Casa Altemberger (curtea interioară)
Ora: 9:00 | Expoziţia: Terapii naturale în actualitate
Muzeul de Istorie Naturală, Sala Multimedia
Ora: 10:00 | Expoziția: Waves of the Sublime
Palatul Brukenthal, Sala de Expoziții Temporare
Ora: 11:00 | Astra Film Festival 2019
diverse spatii
Ora: 18:00 | ATELIER DE CREAȚIE „Piticii pricepuți”: Păpuși din ațe
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | GEGEN DIE DEMOKRATIE / CONTRA DEMOCRAŢIEI de Esteve Soler
TNRS – Sala Mare, Bdul Corneliu Coposu, nr. 2
Ora: 19:00 | NECUNOSCUTA CUNOSCUTĂ de Aleksander Ścibor-Rylski
TNRS – Sala Studio, Str. Emil Cioran, nr. 1A

Joi, 17 Octombrie, 2019 (8 evenimente)

Ora: 9:00 | Expoziția: Grația formelor: de la natural la decorativ
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Stampe (Piața Mare, nr. 4)
Ora: 9:00 | Expoziția: Joseph Ritter von Scheda
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Cartografie
Ora: 9:00 | Expoziția foto-documentară: Cel mai vechi oraș preistoric din România datat cu mijloace moderne
Muzeul de Istorie Casa Altemberger (curtea interioară)
Ora: 9:00 | Expoziţia: Terapii naturale în actualitate
Muzeul de Istorie Naturală, Sala Multimedia
Ora: 10:00 | Expoziția: Waves of the Sublime
Palatul Brukenthal, Sala de Expoziții Temporare
Ora: 11:00 | Astra Film Festival 2019
diverse spatii
Ora: 19:00 | ORB DE MINĂ de Székely Csaba
TNRS – Sala Mare, Bdul Corneliu Coposu, nr. 2
Ora: 19:00 | Serile Sibiului-Străvechi itinerarii culinare pe Mureșul de Jos
Cafe Wien

Vineri, 18 Octombrie, 2019 (7 evenimente)

Ora: 9:00 | Expoziția: Grația formelor: de la natural la decorativ
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Stampe (Piața Mare, nr. 4)
Ora: 9:00 | Expoziția: Joseph Ritter von Scheda
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Cartografie
Ora: 9:00 | Expoziția foto-documentară: Cel mai vechi oraș preistoric din România datat cu mijloace moderne
Muzeul de Istorie Casa Altemberger (curtea interioară)
Ora: 9:00 | Expoziţia: Terapii naturale în actualitate
Muzeul de Istorie Naturală, Sala Multimedia
Ora: 10:00 | Expoziția: Waves of the Sublime
Palatul Brukenthal, Sala de Expoziții Temporare
Ora: 11:00 | Astra Film Festival 2019
diverse spatii
Ora: 19:00 | VULPOIUL dupa H.D. Lawrence
TNRS – Sala Studio, Str. Emil Cioran, nr. 1A

Sambata, 19 Octombrie, 2019 (10 evenimente)

Ora: 9:00 | Expoziția: Joseph Ritter von Scheda
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Cartografie
Ora: 9:00 | Expoziția foto-documentară: Cel mai vechi oraș preistoric din România datat cu mijloace moderne
Muzeul de Istorie Casa Altemberger (curtea interioară)
Ora: 9:00 | Expoziţia: Terapii naturale în actualitate
Muzeul de Istorie Naturală, Sala Multimedia
Ora: 10:00 | ATELIERUL DE CREAT POVEȘTI: Monstruleții dansatori
Teatrul GONG
Ora: 10:00 | Expoziția: Waves of the Sublime
Palatul Brukenthal, Sala de Expoziții Temporare
Ora: 11:00 | VRAJITORUL DIN OZ
Teatrul GONG
Ora: 11:00 | Astra Film Festival 2019
diverse spatii
Ora: 12:00 | ATELIERUL DE CREAT POVEȘTI: Monstruleții dansatori
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | VRAJITORUL DIN OZ
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | OSCAR SI BUNI ROZ de Eric Emmanuel Schmitt
TNRS – Sala Studio, Str. Emil Cioran, nr. 1A

Duminica, 20 Octombrie, 2019 (8 evenimente)

Ora: 9:00 | Expoziția: Grația formelor: de la natural la decorativ
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Stampe (Piața Mare, nr. 4)
Ora: 9:00 | Expoziția: Joseph Ritter von Scheda
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Cartografie
Ora: 9:00 | Expoziția foto-documentară: Cel mai vechi oraș preistoric din România datat cu mijloace moderne
Muzeul de Istorie Casa Altemberger (curtea interioară)
Ora: 9:00 | Expoziţia: Terapii naturale în actualitate
Muzeul de Istorie Naturală, Sala Multimedia
Ora: 10:00 | Expoziția: Waves of the Sublime
Palatul Brukenthal, Sala de Expoziții Temporare
Ora: 11:00 | VRAJITORUL DIN OZ
Teatrul GONG
Ora: 11:00 | Astra Film Festival 2019
diverse spatii
Ora: 13:00 | S-a întâmplat într-o joi – spectacol de teatru studențesc
Tramvaiul Sibiu – Rășinari

CALENDAR EVENIMENTE

Urmatoarele evenimente
Astra Film Festival 2019
  • Miercuri, 16.10.2019
  • Ora: 11:00
  • diverse spatii
ATELIER DE CREAȚIE „Piticii pricepuți”: Păpuși din ațe
  • Miercuri, 16.10.2019
  • Ora: 18:00
  • Teatrul GONG
NECUNOSCUTA CUNOSCUTĂ de Aleksander Ścibor-Rylski
  • Miercuri, 16.10.2019
  • Ora: 19:00
  • TNRS – Sala Studio, Str. Emil Cioran, nr. 1A
ORB DE MINĂ de Székely Csaba
  • Joi, 17.10.2019
  • Ora: 19:00
  • TNRS – Sala Mare, Bdul Corneliu Coposu, nr. 2