Evenimentele din ziua de Sambata, 31.08.2019 (4 evenimente)

print format
link Evenimentele din ziua precedentă Evenimentele din ziua următoare link

Târgul Olarilor, ediția 53

Târgul Olarilor, ediția  53 Ora: 9:00
Locul de desfăşurare: Piata Mare

31 august-1 septembrie 2019



Festivalul Mediteranean Sibiu

Festivalul Mediteranean Sibiu Ora: 10:00
Locul de desfăşurare: Piata Habermann

Ne vedem cu sibienii in Piața Habermann in perioada 30 august-01 septembrie la un eveniment culinar dedicat fructelor de mare si dulciurilor turcești!!!
Meniul va fi asigurat de Le Oac Oac Bistro,Paella Espana,The Street FOOD lobster,Delicii Turcesti!!



Festivalul Tarafuri şi Fanfare, ediţia a XIV-a

Festivalul Tarafuri şi Fanfare, ediţia a XIV-a Ora: 11:00
Locul de desfăşurare: Muzeul ASTRA

Muzeul ASTRA din Sibiu şi Asociaţia Culturală „Arhetipuri: Datini, Muzică, Rost” în parteneriat cu Asociația ,,Mișscarea de Rezistență”, organizează în perioada 31 august - 1 septembrie 2019 Festivalul Tarafuri şi Fanfare, ediţia a XIV-a.



Stagiunea de vara Teatru BIS

Stagiunea de vara Teatru BIS Ora: 20:00
Locul de desfăşurare: Gradina BIS

28 iulie - 19 septembrie 2019




EXPOZIŢII TEMPORARE


Expoziția: Spania în Transilvania

Expoziția: Spania în Transilvania Ora: 8:57
Locul de desfăşurare: Palatul Brukenthal, Sala de Expoziții Temporare

Artiști: Jesús Algovi, Juan Sebastián González și José María Larrondo
Durata: 2.08 – 1.09.2019
Vernisaj: Vineri, 2 august, orele 15:00
Curator: Strebeli Robert



Expoziţia: BUCĂTĂRIA NATURII

Expoziţia: BUCĂTĂRIA NATURII Ora: 9:00
Locul de desfăşurare: Muzeul de Istorie Naturala

Durata: 19.04. – 09.2019
Vernisaj: Vineri, 19 aprilie, ora 13
Curatori: Dr. Ghizela Vonica, Ana-Maria Păpureanu, Nicolae Trif, Raluca Bugneriu, Maria Sasu



Expoziția: Free time magic (Magia timpului liber)

Expoziția: Free time magic (Magia timpului liber) Ora: 9:00
Locul de desfăşurare: Palatul Brukenthal, Cabinetul de Cartografie

Artiști: Celestina Albișor, Dorin Barbu, Călin Bobic, Ioan Brai, Ghoerghe Buleteanu, Camelia Dordea, Cristina Fău, Maria Fota, Mihai Iancovescu Rudeanu, Ilie Mitrea, Ioan Muntean, Iulia Maria Pascu, Andrei Popa, Constantin Scărlătescu, Radu Schuller, Ruxandra Stroia, Victor Arren Turcu
Durata: 4.07 – 1.09.2019
Vernisaj: Joi, 4 iulie, orele 13:00
Curatori: dr. Dana Roxana Hrib, dr. Dorin Barbu



Expoziția ETERNA întoarcere

Expoziția ETERNA întoarcere Ora: 9:00
Locul de desfăşurare: Muzeul de Artă Contemporană

Artist: Dumitru Radu
Durată: 2.08. – 30.09. 2019
Vernisaj: vineri, 2.08. 2019, ora 13.00
Curator: dr. Alexandru Constantin Chituță



Expoziția: Frumusețea naturii, rafinamentul mesei. Alături de Ceres, Bacchus și Venus

Expoziția: Frumusețea naturii, rafinamentul mesei. Alături de Ceres, Bacchus și Venus Ora: 9:00
Locul de desfăşurare: Casa Albastră, Sala Multimedia (Piața Mare, nr. 5)

Durata: 07.08 – 29.09.2019
Vernisaj: Miercuri,7 august, orele 13:00
Curator: Dr. Iulia Mesea
Curatori colaboratori: Dr. Alexandru Sonoc, Dr. Daniela Dâmboiu



Expozitia Sfinţi incognito după Reformă – martori tăcuţi ai Harului

Expozitia Sfinţi incognito după Reformă – martori tăcuţi ai Harului Ora: 10:00
Locul de desfăşurare: Casa Teutsch

Programul de vizitare: până la 1.11.2019, zilnic de luni până sâmbătă între orele 10-17.

Intrarea este liberă.



CALENDAR EVENIMENTE

Urmatoarele evenimente
MAL/PRAXIS - un spectacol de Bogdan Georgescu
  • Miercuri, 19.02.2020
  • Ora: 19:00
  • MAL/PRAXIS - un spectacol de Bogdan Georgescu
Atelierul de Creație „Piticii pricepuțiʺ
  • Joi, 20.02.2020
  • Ora: 18:00
  • Atelierul de Creație „Piticii pricepuțiʺ
D´ALE LOLELOR / EIN BETT VOLLER URZELN de Dave Freeman
  • Joi, 20.02.2020
  • Ora: 19:00
  • D´ALE LOLELOR / EIN BETT VOLLER URZELN de Dave Freeman
Astra Film Cinema: Un copil și numai unul
  • Joi, 20.02.2020
  • Ora: 19:00
  • Astra Film Cinema: Un copil și numai unul